×

Koha në Ittoqqortoormiit, Grënlandë është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 09:48 ↓ 15:36 (5h 49m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Ittoqqortoormiit është America/Scoresbysund.
Lexo për Ittoqqortoormiit në Wikipedia
Përcakto Ittoqqortoormiit si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ittoqqortoormiit

Diferenca në kohë
from Ittoqqortoormiit

Los Angeles
7 orë
7 orë
Chicago
5 orë
5 orë
New York City
4 orë
4 orë
Toronto
4 orë
4 orë
São Paulo
2 orë
2 orë
Londra+1 orë
UTC+1 orë
Canton of Zurich+2 orë
Lagos+2 orë
Paris+2 orë
Cairo+3 orë
Johannesburg+3 orë
Istanbul+4 orë
Moska+4 orë
Dubai+5 orë
Mumbai+6.5 orë
Hong-Kong+9 orë
Shanghai+9 orë
Singapor+9 orë
Tokyo+10 orë
Sydney+12 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Ittoqqortoormiit në hartë

10 vende në
Grënlandë

Aasiaat Ilulissat Maniitsoq Nanortalik Narsaq Nuuk Paamiut Qaqortoq Sisimiut Tasiilaq