×

Koha në Burnaby, Kolumbia Britanike, Kanada është

 
 
E mërkurë, Janar 19, 2022, java 3
Dielli: ↑ 07:58 ↓ 16:48 (8h 50m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Burnaby është America/Vancouver.
Lexo për Burnaby në Wikipedia
Përcakto Burnaby si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Burnaby

Diferenca në kohë
from Burnaby

Los Angeles0
Chicago+2 orë
New York City+3 orë
Toronto+3 orë
São Paulo+5 orë
Londra+8 orë
UTC+8 orë
Lagos+9 orë
Paris+9 orë
Zurich+9 orë
Cairo+10 orë
Johannesburg+10 orë
Istanbul+11 orë
Moska+11 orë
Dubai+12 orë
Mumbai+13.5 orë
Hong Kong+16 orë
Shanghai+16 orë
Singapor+16 orë
Tokyo+17 orë
Sydney+19 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Burnaby në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg