×

Koha në Bukhara, Uzbekistan është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:43 ↓ 18:58 (12h 15m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bukhara është Asia/Tashkent.
Lexo për Bukhara në Wikipedia
Përcakto Bukhara si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bukhara

Diferenca në kohë
from Bukhara

Los Angeles
12 orë
12 orë
Chicago
10 orë
10 orë
New York City
9 orë
9 orë
Toronto
9 orë
9 orë
São Paulo
8 orë
8 orë
Londra
5 orë
5 orë
UTC
5 orë
5 orë
Canton of Zurich
4 orë
4 orë
Lagos
4 orë
4 orë
Paris
4 orë
4 orë
Cairo
3 orë
3 orë
Johannesburg
3 orë
3 orë
Istanbul
2 orë
2 orë
Moska
2 orë
2 orë
Dubai
1 orë
1 orë
Mumbai+0.5 orë
Hong-Kong+3 orë
Shanghai+3 orë
Singapor+3 orë
Tokyo+4 orë
Sydney+6 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bukhara në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Uzbekistan

Andijan Angren Bekobod Bukhara Chirchiq Chust Shahri Denov Fergana Jizzakh Kattaqo’rg’on Kaunchi Kogon Kokand Koson Margilan Namangan Navoiy Navoiy Shahri Nukus Olmaliq Qarshi Samarkand Tashkenti Termez Urgench