×

Koha në Tashkenti, Uzbekistan është

 
 
E martë, Janar 31, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:35 ↓ 17:37 (10h 2m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tashkenti është Asia/Tashkent.
Lexo për Tashkenti në Wikipedia
Përcakto Tashkenti si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tashkenti

Diferenca në kohë
from Tashkenti

Los Angeles
13 orë
13 orë
Chicago
11 orë
11 orë
New York City
10 orë
10 orë
Toronto
10 orë
10 orë
São Paulo
8 orë
8 orë
Londra
5 orë
5 orë
UTC
5 orë
5 orë
Canton of Zurich
4 orë
4 orë
Lagos
4 orë
4 orë
Paris
4 orë
4 orë
Cairo
3 orë
3 orë
Johannesburg
3 orë
3 orë
Istanbul
2 orë
2 orë
Moska
2 orë
2 orë
Dubai
1 orë
1 orë
Mumbai+0.5 orë
Hong-Kong+3 orë
Shanghai+3 orë
Singapor+3 orë
Tokyo+4 orë
Sydney+6 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tashkenti në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Uzbekistan

Andijan Angren Bekobod Bukhara Chirchiq Chust Shahri Denov Fergana Jizzakh Kattaqo’rg’on Kaunchi Kogon Kokand Koson Margilan Namangan Navoiy Navoiy Shahri Nukus Olmaliq Qarshi Samarkand Tashkenti Termez Urgench