×

Koha në Kolumbia Britanike, Kanada është

 
 
E mërkurë, Korrik 17, 2024, java 29
Kolumbia Britanike ka 3 zona kohore. Këtu është përdorur zona kohore e kryeqytetit Viktoria.
Dielli: ↑ 05:09 ↓ 21:43 (16h 34m) - Më shumë info
- Përcakto Kolumbia Britanike si vendndodhjen tuaj - Shto në vendodhjet e preferuara

Time zone info for Kolumbia Britanike

UTC -7
Pacific Time (PT)
tani 3 orë prapa New York City
E diel Mars 10 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -7 / Pacific Daylight Time (PDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Nëntor 3 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -8 / Pacific Standard Time (PST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Kolumbia Britanike

Los Angeles0
Chicago+2 orë
New York City+3 orë
Toronto+3 orë
São Paulo+4 orë
UTC+7 orë
Lagos+8 orë
Londra+8 orë
Johannesburg+9 orë
Paris+9 orë
Zyrihu+9 orë
Cairo+10 orë
Istanbul+10 orë
Moska+10 orë
Dubai+11 orë
Mumbai+12.5 orë
Hong-Kong+15 orë
Shanghai+15 orë
Singapor+15 orë
Tokyo+16 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kolumbia Britanike

Kolumbia Britanike në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Scarborough Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg