×

Koha në Born, Limburg, Holandë është

 
 
E enjtë, Korrik 7, 2022, java 27
Dielli: ↑ 05:31 ↓ 21:52 (16h 21m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Born është Europe/Amsterdam.
Lexo për Born në Wikipedia
Përcakto Born si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Born

Diferenca në kohë
from Born

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Born në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Holandë

Ajntovën Almere Amersfoort Amsterdami Apeldoorn Arnhem Born Breda Deventer Dordrecht Enschede Groningen Haarlem Haga Hertogenbosch Hoofddorp Lejdeni Maastricht Nimega Roterdami Tilburg Utrecht Zaanstad Zoetermeer Zwolle