×

Koha në Almere Stad, Holandë është

 
 
E mërkurë, Shkurt 21, 2024, java 8

Time zone info for Almere Stad

UTC +1
Central European Time (CET)
tani 6 orë para New York City
E diel Mars 31 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +2 / Central European Summer Time (CEST).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Almere Stad

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Paris0
Zyrihu0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Almere Stad

Almere Stad në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Holandë

's-Hertogenbosch Ajntovën Almere Stad Amersfoort Amsterdami Apeldoorn Arnhem Born Breda Deventer Dordrecht Enschede Groningen Haarlem Haga Hoofddorp Lejdeni Maastricht Nimega Roterdami Tilburg Utrecht Zaanstad Zoetermeer Zwolle