×

Koha në Amsterdami, Holanda është

 
 
E martë, Dhjetor 7, 2021, java 49
Dielli: ↑ 08:36 ↓ 16:28 (7h 52m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Amsterdami është Europe/Amsterdam.
Lexo për Amsterdami në Wikipedia
Përcakto Amsterdami si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Amsterdami

Diferenca në kohë
from Amsterdami

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Paris0
Zurich0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Amsterdami në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Holanda

Ajntovën Almere Amersfoort Amsterdami Apeldoorn Arnhem Born Breda Deventer Dordrecht Enschede Groningen Haarlem Haga Hertogenbosch Hoofddorp Lejdeni Maastricht Nimega Roterdami Tilburg Utrecht Zaanstad Zoetermeer Zwolle