×

Koha në Azores, Portugali është

 
 
E hënë, Qershor 24, 2024, java 26

Time zone info for Azores

UTC +0
Azores Summer Time (AZOST)
tani 4 orë para New York City
E diel Mars 31 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +0 / Azores Summer Time (AZOST).
  • Ora u vendos para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Tetor 27 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -1 / Azores Time (AZOT).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 01:00 tek 00:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Azores

Los Angeles
7 orë
7 orë
Chicago
5 orë
5 orë
New York City
4 orë
4 orë
Toronto
4 orë
4 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
UTC0
Lagos+1 orë
Londra+1 orë
Johannesburg+2 orë
Paris+2 orë
Zyrihu+2 orë
Cairo+3 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Azores

Azores në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Portugali

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Sesimbra Setúbal São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia