×

Koha në Ponta Delgada, Azores, Portugali është

 
 
E premte, Shtator 29, 2023, java 39

Time zone info for Ponta Delgada

UTC +0
Azores Summer Time (AZOST)
tani 4 orë para New York City
E diel Mars 26 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +0 / Azores Summer Time (AZOST).
  • Ora u vendos para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Tetor 29 2023
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -1 / Azores Time (AZOT).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 01:00 tek 00:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Ponta Delgada

Los Angeles
7 orë
7 orë
Chicago
5 orë
5 orë
New York City
4 orë
4 orë
Toronto
4 orë
4 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
UTC0
Lagos+1 orë
Londra+1 orë
Canton of Zurich+2 orë
Johannesburg+2 orë
Paris+2 orë
Cairo+3 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ponta Delgada

Ponta Delgada në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Portugali

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia