×

Koha në Amersfoort, Holandë është

 
 
E premte, Dhjetor 2, 2022, java 48
Dielli: ↑ 08:26 ↓ 16:30 (8h 3m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Amersfoort është Europe/Amsterdam.
Lexo për Amersfoort në Wikipedia
Përcakto Amersfoort si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Amersfoort

Diferenca në kohë
from Amersfoort

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Amersfoort në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Holandë

Ajntovën Almere Amersfoort Amsterdami Apeldoorn Arnhem Born Breda Deventer Dordrecht Enschede Groningen Haarlem Haga Hertogenbosch Hoofddorp Lejdeni Maastricht Nimega Roterdami Tilburg Utrecht Zaanstad Zoetermeer Zwolle