×

Koha në Zurich, Zürich District, Canton of Zurich, Zvicër është

 
 
E premte, Shkurt 23, 2024, java 8

Time zone info for Zurich

UTC +1
Central European Time (CET)
tani 6 orë para New York City
E diel Mars 31 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +2 / Central European Summer Time (CEST).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Zurich

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Paris0
Zyrihu0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Zurich

Zurich në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Zvicër

Bazeli Bern Chur Emmen Fribourg Geneva Kriens Köniz La Chaux-de-Fonds Lausanne Lucerni Lugano Neuchâtel Rapperswil Schaffhausen Sion St. Gallen Thun Uster Vernier Vinterturi Yverdon-les-Bains Zug Zyrihu