×

Koha në St. Gallen, Zvicër është

 
 
E diel, Maj 22, 2022, java 20
Dielli: ↑ 05:38 ↓ 21:01 (15h 23m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për St. Gallen është Europe/Zurich.
Lexo për St. Gallen në Wikipedia
Përcakto St. Gallen si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për St. Gallen

Diferenca në kohë
from St. Gallen

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

St. Gallen në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Zvicër

Basel Bern Chur Emmen Fribourg Geneva Kriens Köniz La Chaux-de-Fonds Lausanne Le Châtelard Lucerni Lugano Neuenburg Rapperswil Schaffhausen Sion St. Gallen Thun Uster Vernier Winterthur Yverdon Zug Zürich