×

Koha në Bern, Zvicër është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:46 ↓ 17:43 (9h 58m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bern është Europe/Zurich.
Lexo për Bern në Wikipedia
Përcakto Bern si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bern

Diferenca në kohë
from Bern

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bern në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Zvicër

Basel Bern Chur Emmen Fribourg Geneva Kriens Köniz La Chaux-de-Fonds Lausanne Le Châtelard Lucerni Lugano Neuenburg Rapperswil Schaffhausen Sion St. Gallen Thun Uster Vernier Winterthur Yverdon Zug Zürich