×

Koha në Zarqa, Jordani është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:24 ↓ 18:15 (10h 51m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Zarqa është Asia/Amman.
Lexo për Zarqa në Wikipedia
Përcakto Zarqa si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Zarqa

Diferenca në kohë
from Zarqa

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Zarqa në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Jordani

Adjlun Al Jubayhah Al Quwaysimah Amani Aqaba Ar Ramtha Aţ Ţafīlah Eidūn Irbid Jedeita Jerash Karak, Karak Karak, Ma’an Kurayyimah Ma'an Madaba Mafraq Rusaifa Salt Saḩāb Umm as Summāq Wadi Al Seer Zarqa ‘Anjarah ‘Azrā