×

Koha në Al-Karak, Jordani është

 
 
E diel, Mars 26, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:33 ↓ 18:52 (12h 19m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Al-Karak është Asia/Amman.
Lexo për Al-Karak në Wikipedia
Përcakto Al-Karak si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Al-Karak

Diferenca në kohë
from Al-Karak

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Al-Karak në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Jordani

Adjlun Al Jubayhah Al Quwaysimah Amani Aqaba Ar Ramtha Aţ Ţafīlah Eidūn Irbid Jedeita Jerash Karak, Karak Karak, Ma’an Kurayyimah Ma'an Madaba Mafraq Rusaifa Salt Saḩāb Umm as Summāq Wadi Al Seer Zarqa ‘Anjarah ‘Azrā