×

Koha në Zagrebi, Kroaci është

 
 
E martë, Janar 31, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:19 ↓ 17:00 (9h 40m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Zagrebi është Europe/Zagreb.
Lexo për Zagrebi në Wikipedia
Përcakto Zagrebi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Zagrebi

Diferenca në kohë
from Zagrebi

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Zagrebi në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kroaci

Bjelovar Dubrovnik Karlovac Koprivnica Osijek Požega Pula Rijeka Samobor Sesvete Shibeniku Sisak Slavonski Brod Solin Split Stenjevec Varaždin Velika Gorica Vinkovci Virovitica Vukovari Zadar Zagrebi Zaprešić Čakovec