×

Koha në Dubrovnik, Kroaci është

 
 
E enjtë, Maj 26, 2022, java 21
Dielli: ↑ 05:16 ↓ 20:13 (14h 58m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Dubrovnik është Europe/Zagreb.
Lexo për Dubrovnik në Wikipedia
Përcakto Dubrovnik si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Dubrovnik

Diferenca në kohë
from Dubrovnik

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Dubrovnik në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kroaci

Bjelovar Dubrovnik Karlovac Koprivnica Osijek Požega Pula Rijeka Samobor Sesvete Shibeniku Sisak Slavonski Brod Solin Split Stenjevec Varaždin Velika Gorica Vinkovci Virovitica Vukovari Zadar Zagrebi Zaprešić Čakovec