×

Koha në Osijek, Kroaci është

 
 
E martë, Maj 24, 2022, java 21
Dielli: ↑ 05:05 ↓ 20:19 (15h 14m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Osijek është Europe/Zagreb.
Lexo për Osijek në Wikipedia
Përcakto Osijek si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Osijek

Diferenca në kohë
from Osijek

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Osijek në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kroaci

Bjelovar Dubrovnik Karlovac Koprivnica Osijek Požega Pula Rijeka Samobor Sesvete Shibeniku Sisak Slavonski Brod Solin Split Stenjevec Varaždin Velika Gorica Vinkovci Virovitica Vukovari Zadar Zagrebi Zaprešić Čakovec