×

Koha në Yangon, Birmania është

 
 
E enjtë, Shkurt 2, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:36 ↓ 18:02 (11h 25m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Yangon është Asia/Yangon.
Lexo për Yangon në Wikipedia
Përcakto Yangon si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Yangon

Diferenca në kohë
from Yangon

Los Angeles
14.5 orë
14.5 orë
Chicago
12.5 orë
12.5 orë
New York City
11.5 orë
11.5 orë
Toronto
11.5 orë
11.5 orë
São Paulo
9.5 orë
9.5 orë
Londra
6.5 orë
6.5 orë
UTC
6.5 orë
6.5 orë
Canton of Zurich
5.5 orë
5.5 orë
Lagos
5.5 orë
5.5 orë
Paris
5.5 orë
5.5 orë
Cairo
4.5 orë
4.5 orë
Johannesburg
4.5 orë
4.5 orë
Istanbul
3.5 orë
3.5 orë
Moska
3.5 orë
3.5 orë
Dubai
2.5 orë
2.5 orë
Mumbai
1 orë
1 orë
Hong-Kong+1.5 orë
Shanghai+1.5 orë
Singapor+1.5 orë
Tokyo+2.5 orë
Sydney+4.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Yangon në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Birmania

Bago Bhamo Bogale Chauk Dawei Hinthada Hpa-an Kanbe Kyaikkami Kyaiklat Kyaikto Kyaukse Lashio Magway Mandalay Martaban Maubin Mawlamyine Meiktila Minbu Mogok Monywa Mudon Myaydo Myeik Myingyan Myitkyina Naypyidaw Nyaunglebin Pakokku Pathein Prome Pyapon Pyinmana Pyn U Lwin Sagang Shwebo Sittwe Syriam Taungdwingyi Taunggyi Taungoo Tharyarwady Thaton Thayetmyo Thongwa Twante Yamethin Yangon Yenangyaung