×

Koha në Vienna, Austri është

 
 
E hënë, Nëntor 28, 2022, java 48
Dielli: ↑ 07:20 ↓ 16:05 (8h 45m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Vienna është Europe/Vienna.
Lexo për Vienna në Wikipedia
Përcakto Vienna si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Vienna

Diferenca në kohë
from Vienna

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Vienna në hartë

Annual average temperatures
for Vienna 1775-2021

Çdo shirit paraqet një vit.
Graphics by Ed Hawkins, using data from ZAMG.
See showyourstripes.info.

25 qytetet më të mëdha në
Austri

Amstetten Baden bei Wien Bregenz Dornbirn Feldkirch Graz Innsbruck Kapfenberg Klagenfurt Klosterneuburg Krems Leoben Leonding Linz Lustenau Mödling Salzburg St. Pölten Steyr Traun Vienna Villach Wels Wiener Neustadt Wolfsberg