×

Koha në Viktoria, Kolumbia Britanike, Kanada është

 
 
E shtunë, Tetor 1, 2022, java 39
Dielli: ↑ 07:13 ↓ 18:53 (11h 39m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Viktoria është America/Vancouver.
Lexo për Viktoria në Wikipedia
Përcakto Viktoria si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Viktoria

Diferenca në kohë
from Viktoria

Los Angeles0
Chicago+2 orë
New York City+3 orë
Toronto+3 orë
São Paulo+4 orë
UTC+7 orë
Lagos+8 orë
Londra+8 orë
Cairo+9 orë
Canton of Zurich+9 orë
Johannesburg+9 orë
Paris+9 orë
Istanbul+10 orë
Moska+10 orë
Dubai+11 orë
Mumbai+12.5 orë
Hong-Kong+15 orë
Shanghai+15 orë
Singapor+15 orë
Tokyo+16 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Viktoria në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg