×

Koha në Valencia, Valencian Community, Spanjë është

 
 
E shtunë, Shkurt 4, 2023, java 5
Dielli: ↑ 08:06 ↓ 18:25 (10h 19m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Valencia është Europe/Madrid.
Lexo për Valencia në Wikipedia
Përcakto Valencia si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Valencia

Diferenca në kohë
from Valencia

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Valencia në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Spanjë

A Coruña Alicante Badalona Barcelona Bilbao Ciudad Lineal Córdoba Elche Gijón Grenada Kartagjena L'Hospitalet de Llobregat Las Palmas Madrid Murcia Málaga Oviedo Palma de Mallorca Sevilja Tenerife Terrassa Valencia Valladolid Vigo Zaragoza