×

Koha në Sevilja, Spanjë është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 08:24 ↓ 18:52 (10h 29m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Sevilja është Europe/Madrid.
Lexo për Sevilja në Wikipedia
Përcakto Sevilja si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Sevilja

Diferenca në kohë
from Sevilja

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Sevilja në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Spanjë

A Coruña Alicante Badalona Barcelona Bilbao Ciudad Lineal Córdoba Elche Gijón Grenada Kartagjena L'Hospitalet de Llobregat Las Palmas Madrid Murcia Málaga Oviedo Palma de Mallorca Sevilja Tenerife Terrassa Valencia Valladolid Vigo Zaragoza