×

Koha në Santa Cruz de Tenerife, Ishujt Kanare, Spanjë është

 
 
E mërkurë, Tetor 5, 2022, java 40
Dielli: ↑ 08:00 ↓ 19:47 (11h 47m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Santa Cruz de Tenerife është Atlantic/Canary.
Lexo për Santa Cruz de Tenerife në Wikipedia
Përcakto Santa Cruz de Tenerife si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Santa Cruz de Tenerife

Diferenca në kohë
from Santa Cruz de Tenerife

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Londra0
Cairo+1 orë
Canton of Zurich+1 orë
Johannesburg+1 orë
Paris+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Santa Cruz de Tenerife në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Spanjë

A Coruña Alicante Badalona Barcelona Bilbao Ciudad Lineal Córdoba Elche Gijón Grenada Kartagjena L'Hospitalet de Llobregat Las Palmas Madrid Murcia Málaga Oviedo Palma de Mallorca Sevilja Tenerife Terrassa Valencia Valladolid Vigo Zaragoza