×

Koha në Tirana, Shqipëria është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:54 ↓ 16:54 (10h 0m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tirana është Europe/Tirane.
Lexo për Tirana në Wikipedia
Përcakto Tirana si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tirana

Diferenca në kohë
from Tirana

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tirana në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Shqipëria

Berati Burreli Cërrik Durrësi Elbasan Fier Gjirokastra Kavaja Korça Kruja Kukësi Kuçovë Laç Lezha Librazhd-Qendër Lushnjë Patos Fshat Peshkopia Saranda Shijak Shkodra Tepelena Tirana Vlora Çorovodë