×

Koha në Shijak, Shqipëria është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Shijak ndërrohet në koha verore në 02:00 me E diel, Mars 26. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 05:40 ↓ 17:56 (12h 16m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Shijak është Europe/Tirane.
Lexo për Shijak në Wikipedia
Përcakto Shijak si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Shijak

Diferenca në kohë
from Shijak

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Shijak në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Shqipëria

Berati Burreli Cërrik Durrësi Elbasan Fier Gjirokastra Kavaja Korça Kruja Kukësi Kuçovë Laç Lezha Librazhd-Qendër Lushnjë Patos Fshat Peshkopia Saranda Shijak Shkodra Tepelena Tirana Vlora Çorovodë