×

Koha në Elbasan, Shqipëria është

 
 
E diel, Mars 26, 2023, java 12
Elbasan u ndryshua në koha verore at 02:00 on E diel, Mars 26. The time was set një orë forward.
Dielli: ↑ 06:33 ↓ 18:58 (12h 24m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Elbasan është Europe/Tirane.
Lexo për Elbasan në Wikipedia
Përcakto Elbasan si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Elbasan

Diferenca në kohë
from Elbasan

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Elbasan në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Shqipëria

Berati Burreli Cërrik Durrësi Elbasan Fier Gjirokastra Kavaja Korça Kruja Kukësi Kuçovë Laç Lezha Librazhd-Qendër Lushnjë Patos Fshat Peshkopia Saranda Shijak Shkodra Tepelena Tirana Vlora Çorovodë