×

Koha në Taoyuan City, Tajvan është

 
 
E shtunë, Mars 25, 2023, java 12
Dielli: ↑ 05:54 ↓ 18:08 (12h 14m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Taoyuan City është Asia/Taipei.
Lexo për Taoyuan City në Wikipedia
Përcakto Taoyuan City si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Taoyuan City

Diferenca në kohë
from Taoyuan City

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Taoyuan City në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Tajvan

Banqiao Daxi Douliu Gezibu Hengchun Hsinchu Hualian Jhongsing Jincheng Kaohsiung Keelung Lugu Magong Nantou Puli Ruili Taichung Tainanshi Taipei Taitung City Taoyuan City Xikantou Yilan Yuguiling Yujing