×

Koha në Kaohsiung, Tajvan është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:35 ↓ 17:51 (11h 16m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kaohsiung është Asia/Taipei.
Lexo për Kaohsiung në Wikipedia
Përcakto Kaohsiung si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kaohsiung

Diferenca në kohë
from Kaohsiung

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kaohsiung në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Tajvan

Banqiao Daxi Douliu Gezibu Hengchun Hsinchu Hualian Jhongsing Jincheng Kaohsiung Keelung Lugu Magong Nantou Puli Ruili Taichung Tainanshi Taipei Taitung City Taoyuan City Xikantou Yilan Yuguiling Yujing