×

Koha në Tangier, Marok është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 08:26 ↓ 18:47 (10h 21m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tangier është Africa/Casablanca.
Lexo për Tangier në Wikipedia
Përcakto Tangier si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tangier

Diferenca në kohë
from Tangier

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tangier në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Marok

Agadir Al Hoceima Beni Mellal Berrechid Casablanca El Jadida Fes Guelmim Kenitra Khemisset Khouribga Ksar el Kebir Larache Marrakesh Meknes Mohammedia Nador Oujda Rabat Safi Salé Settat Tangier Taza Tétouan