×

Koha në Ksar El Kebir, Marok është

 
 
E enjtë, Prill 25, 2024, java 17

Time zone info for Ksar El Kebir

UTC +1
West Africa Time (WAT)
tani 5 orë para New York City
E diel Prill 14 2024
Latest change: Standard time started
  • Switched to UTC +1 / West Africa Time (WAT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Shkurt 23 2025
Next change: GMT starts
  • Switching to UTC +0 / Greenwich Mean Time (GMT).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 03:00 tek 02:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Ksar El Kebir

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Londra0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Paris+1 orë
Zyrihu+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ksar El Kebir

Ksar El Kebir në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Marok

Agadir Al Hoceima Beni Mellal Berrechid Casablanca El Jadida Fes Guelmim Kenitra Khemisset Khouribga Ksar El Kebir Larache Marrakesh Meknes Mohammedia Nador Oujda Rabat Safi Salé Settat Tangier Taza Tétouan