×

Koha në Meknes, Marok është

 
 
E enjtë, Maj 19, 2022, java 20
Dielli: ↑ 06:18 ↓ 20:19 (14h 1m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Meknes është Africa/Casablanca.
Lexo për Meknes në Wikipedia
Përcakto Meknes si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Meknes

Diferenca në kohë
from Meknes

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Londra0
Cairo+1 orë
Canton of Zurich+1 orë
Johannesburg+1 orë
Paris+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Meknes në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Marok

Agadir Al Hoceima Beni Mellal Berrechid Casablanca El Jadida Fes Guelmim Kenitra Khemisset Khouribga Ksar el Kebir Larache Marrakesh Meknes Mohammedia Nador Oujda Rabat Safi Salé Settat Tangier Taza Tétouan