×

Koha në Sydney, Cape Breton County, Skocia e Re, Kanada është

 
 
E diel, Maj 19, 2024, java 20

Time zone info for Sydney

UTC -3
Atlantic Time (AT)
tani 1 orë para New York City
E diel Mars 10 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -3 / Atlantic Daylight Time (ADT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Nëntor 3 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -4 / Atlantic Standard Time (AST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Sydney

Los Angeles
4 orë
4 orë
Chicago
2 orë
2 orë
New York City
1 orë
1 orë
Toronto
1 orë
1 orë
São Paulo0
UTC+3 orë
Lagos+4 orë
Londra+4 orë
Johannesburg+5 orë
Paris+5 orë
Zyrihu+5 orë
Cairo+6 orë
Istanbul+6 orë
Moska+6 orë
Dubai+7 orë
Mumbai+8.5 orë
Hong-Kong+11 orë
Shanghai+11 orë
Singapor+11 orë
Tokyo+12 orë
Sydney+13 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Sydney

Sydney në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Scarborough Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg