×

Koha në Saint John's, Newfoundland and Labrador, Kanada është

 
 
E martë, Maj 21, 2024, java 21

Time zone info for Saint John's

UTC -2:30
Newfoundland Time (NST/NDT)
tani 1 orë edhe 30 minuta para New York City
E diel Mars 10 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -2:30 / Newfoundland Daylight Time (NDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E diel Nëntor 3 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -3:30 / Newfoundland Standard Time (NST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Saint John's

Los Angeles
4.5 orë
4.5 orë
Chicago
2.5 orë
2.5 orë
New York City
1.5 orë
1.5 orë
Toronto
1.5 orë
1.5 orë
São Paulo
0.5 orë
0.5 orë
UTC+2.5 orë
Lagos+3.5 orë
Londra+3.5 orë
Johannesburg+4.5 orë
Paris+4.5 orë
Zyrihu+4.5 orë
Cairo+5.5 orë
Istanbul+5.5 orë
Moska+5.5 orë
Dubai+6.5 orë
Mumbai+8 orë
Hong-Kong+10.5 orë
Shanghai+10.5 orë
Singapor+10.5 orë
Tokyo+11.5 orë
Sydney+12.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Saint John's

Saint John's në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kanada

Brampton Calgary Edmonton Etobicoke Gatineau Halifax Hamilton Kebeku Kitchener Laval London Markham Mississauga Montreali Okanagan Oshawa Ottawa Scarborough Surrey Toronto Vancouver Vaughan Viktoria Windsor Winnipeg