×

Koha në Sofja, Bullgari është

 
 
E diel, Shkurt 25, 2024, java 8

Time zone info for Sofja

UTC +2
Eastern European Time (EET)
tani 7 orë para New York City
E diel Mars 31 2024
Next change: Ora verore fillon
  • Switching to UTC +3 / Eastern European Summer Time (EEST).
  • Ora do të vendoset para një orë nga 03:00 tek 04:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Sofja

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Sofja

Sofja në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Bullgari

Asenovgrad Blagoevgrad Burgas Dimitrovgrad Dimitrovo Dobriç Gabrovo Haskovo Kardzhali Kazanlak Kyustendil Montana Pazardzhik Pleven Plovdiv Rousse Shumen Sliven Sofja Stara Zagora Varna Veliko Tarnovo Vidin Vratsa Yambol