×

Koha në Plovdiv, Bullgari është

 
 
E mërkurë, Shkurt 1, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:34 ↓ 17:35 (10h 1m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Plovdiv është Europe/Sofia.
Lexo për Plovdiv në Wikipedia
Përcakto Plovdiv si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Plovdiv

Diferenca në kohë
from Plovdiv

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Plovdiv në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Bullgari

Asenovgrad Blagoevgrad Burgas Dimitrovgrad Dobriç Gabrovo Haskovo Kardzhali Kazanlak Kyustendil Montana Pazardzhik Pernik Pleven Plovdiv Rousse Shumen Sliven Sofja Stara Zagora Varna Veliko Tarnovo Vidin Vratsa Yambol