×

Koha në Sarajeva, Bosnjë-Hercegovinë është

 
 
E mërkurë, Shkurt 1, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:04 ↓ 16:56 (9h 53m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Sarajeva është Europe/Sarajevo.
Lexo për Sarajeva në Wikipedia
Përcakto Sarajeva si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Sarajeva

Diferenca në kohë
from Sarajeva

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Sarajeva në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Bosnjë-Hercegovinë

Banja Luka Bihać Bijeljina Bosanska Krupa Brčko Bugojno Cazin Doboj Gorazhda Gradačac Konjic Mostari Mrkonjić Grad Prijedor Sarajeva Travnik Trebinje Tuzla Velika Kladuša Visoko Zavidovići Zenica Živinice