×

Koha në Santa Clara, Kubë është

 
 
E enjtë, Qershor 13, 2024, java 24

Time zone info for Santa Clara

UTC -4
Cuba Daylight Time (CDT)
tani same time as New York City
E diel Mars 10 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -4 / Cuba Daylight Time (CDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Nëntor 3 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -5 / Cuba Standard Time (CST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 01:00 tek 00:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Santa Clara

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+1 orë
UTC+4 orë
Lagos+5 orë
Londra+5 orë
Johannesburg+6 orë
Paris+6 orë
Zyrihu+6 orë
Cairo+7 orë
Istanbul+7 orë
Moska+7 orë
Dubai+8 orë
Mumbai+9.5 orë
Hong-Kong+12 orë
Shanghai+12 orë
Singapor+12 orë
Tokyo+13 orë
Sydney+14 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Santa Clara

Santa Clara në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kubë

Arroyo Naranjo Artemisa Bayamo Camagüey Ciego de Ávila Cienfuegos Consolación del Sur Contramaestre Cárdenas Guantánamo Güines Güira de Melena Havana Holguín Las Tunas Manzanillo Matanzas Moa Palma Soriano Pinar del Río Puerto Padre San Luis Sancti Spíritus Santa Clara Santiago de Cuba