×

Koha në Havana, Kuba është

 
 
E mërkurë, Dhjetor 1, 2021, java 48
Dielli: ↑ 06:54 ↓ 17:43 (10h 49m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Havana është America/Havana.
Lexo për Havana në Wikipedia
Përcakto Havana si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Havana

Diferenca në kohë
from Havana

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+2 orë
Londra+5 orë
UTC+5 orë
Lagos+6 orë
Paris+6 orë
Zurich+6 orë
Cairo+7 orë
Johannesburg+7 orë
Istanbul+8 orë
Moska+8 orë
Dubai+9 orë
Mumbai+10.5 orë
Hong Kong+13 orë
Shanghai+13 orë
Singapor+13 orë
Tokyo+14 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Havana në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kuba

Arroyo Naranjo Artemisa Bayamo Camagüey Ciego de Ávila Cienfuegos Consolación del Sur Contramaestre Cárdenas Guantánamo Güines Güira de Melena Havana Holguín Las Tunas Manzanillo Matanzas Moa Palma Soriano Pinar del Río Puerto Padre Sancti Spíritus Santa Clara Santiago de Cuba