×

Koha në Rwankeri, Northern Province, Ruandë është

 
 
E diel, Mars 26, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:04 ↓ 18:11 (12h 6m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Rwankeri është Africa/Kigali.
Përcakto Rwankeri si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Rwankeri

Diferenca në kohë
from Rwankeri

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Rwankeri në hartë

21 qytetet më të mëdha në
Ruandë

Butare Byumba Cyangugu Cyinzovu Gisenyi Gitarama Kibungo Kibuye Kigali Nzega Ruhengeri Rwamagana Rwaniro Rwankeri Rwinzovu Save Sholi Sogwe Tema Tunduti Vumwe