×

Koha në Gisenyi, Ruandë është

 
 
E martë, Maj 28, 2024, java 22

Time zone info for Gisenyi

UTC +2
Central Africa Time (CAT)
tani 6 orë para New York City

Diferenca në kohë
from Gisenyi

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Johannesburg0
Paris0
Zyrihu0
Cairo+1 orë
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Gisenyi

Gisenyi në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Ruandë

Butare Byumba Cyangugu Cyinzovu Cyobe Gisenyi Gitarama Kibungo Kibuye Kigali Mbazi Nzega Ruhengeri Rwamagana Rwaniro Rwankeri Rwinkuba Rwinzovu Save Sholi Sogwe Tema Tunduti Vumwe