×

Koha në Kibuye, Ruandë është

 
 
E mërkurë, Mars 22, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:06 ↓ 18:13 (12h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kibuye është Africa/Kigali.
Lexo për Kibuye në Wikipedia
Përcakto Kibuye si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kibuye

Diferenca në kohë
from Kibuye

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kibuye në hartë

21 qytetet më të mëdha në
Ruandë

Butare Byumba Cyangugu Cyinzovu Gisenyi Gitarama Kibungo Kibuye Kigali Nzega Ruhengeri Rwamagana Rwaniro Rwankeri Rwinzovu Save Sholi Sogwe Tema Tunduti Vumwe