×

Koha në Rikitea, Polinezia Franceze është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 05:43 ↓ 18:44 (13h 1m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Rikitea është Pacific/Gambier.
Lexo për Rikitea në Wikipedia
Përcakto Rikitea si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Rikitea

Diferenca në kohë
from Rikitea

Los Angeles+1 orë
Chicago+3 orë
New York City+4 orë
Toronto+4 orë
São Paulo+6 orë
Londra+9 orë
UTC+9 orë
Canton of Zurich+10 orë
Lagos+10 orë
Paris+10 orë
Cairo+11 orë
Johannesburg+11 orë
Istanbul+12 orë
Moska+12 orë
Dubai+13 orë
Mumbai+14.5 orë
Hong-Kong+17 orë
Shanghai+17 orë
Singapor+17 orë
Tokyo+18 orë
Sydney+20 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Rikitea në hartë

10 vende në
Polinezia Franceze

Afaahiti Arue Faaa Mahina Paea Papao Papeete Pirae Punaauia Vaitape