×

Koha në Puerto Ayora, Galápagos, Ekuador është

 
 
E diel, Maj 26, 2024, java 21

Time zone info for Puerto Ayora

UTC -6
Galapagos Time (GALT)
tani 2 orë prapa New York City

Diferenca në kohë
from Puerto Ayora

Los Angeles
1 orë
1 orë
Chicago+1 orë
New York City+2 orë
Toronto+2 orë
São Paulo+3 orë
UTC+6 orë
Lagos+7 orë
Londra+7 orë
Johannesburg+8 orë
Paris+8 orë
Zyrihu+8 orë
Cairo+9 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Puerto Ayora

Puerto Ayora në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Ekuador

Ambato Babahoyo Chone Cuenca Durán Esmeraldas Guayaquil Ibarra Kuito La Libertad Latacunga Loja Machala Manta Pasaje Portoviejo Puerto Francisco de Orellana Quevedo Riobamba Salinas Santo Domingo de los Colorados Tulcán Velasco Ibarra Ventanas