×

Koha në Puerto Ayora, Provincia de Galápagos, Ekuador është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 06:10 ↓ 18:19 (12h 9m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Puerto Ayora është Pacific/Galapagos.
Përcakto Puerto Ayora si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Puerto Ayora

Diferenca në kohë
from Puerto Ayora

Los Angeles
2 orë
2 orë
Chicago0
New York City+1 orë
Toronto+1 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Canton of Zurich+7 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong-Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Puerto Ayora në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Ekuador

Ambato Babahoyo Chone Cuenca Durán Esmeraldas Guayaquil Ibarra Kuito Latacunga Loja Machala Manta Pasaje Portoviejo Puerto Francisco de Orellana Quevedo Riobamba Salinas Santo Domingo de los Colorados Tulcán Velasco Ibarra Ventanas