×

Koha në Loja, Ekuador është

 
 
E diel, Maj 28, 2023, java 21

Time zone info for Loja

UTC -5
Ecuador Time (ECT)
tani 1 orë prapa New York City

Diferenca në kohë
from Loja

Los Angeles
2 orë
2 orë
Chicago0
New York City+1 orë
Toronto+1 orë
São Paulo+2 orë
UTC+5 orë
Lagos+6 orë
Londra+6 orë
Canton of Zurich+7 orë
Johannesburg+7 orë
Paris+7 orë
Cairo+8 orë
Istanbul+8 orë
Moska+8 orë
Dubai+9 orë
Mumbai+10.5 orë
Hong-Kong+13 orë
Shanghai+13 orë
Singapor+13 orë
Tokyo+14 orë
Sydney+15 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Loja

Loja në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Ekuador

Ambato Babahoyo Chone Cuenca Durán Esmeraldas Guayaquil Ibarra Kuito Latacunga Loja Machala Manta Pasaje Portoviejo Puerto Francisco de Orellana Quevedo Riobamba Salinas Santo Domingo de los Colorados Tulcán Velasco Ibarra Ventanas