×

Koha në Guayaquil, Ekuador është

 
 
E premte, Janar 27, 2023, java 4
Dielli: ↑ 06:26 ↓ 18:39 (12h 13m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Guayaquil është America/Guayaquil.
Lexo për Guayaquil në Wikipedia
Përcakto Guayaquil si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Guayaquil

Diferenca në kohë
from Guayaquil

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+2 orë
Londra+5 orë
UTC+5 orë
Canton of Zurich+6 orë
Lagos+6 orë
Paris+6 orë
Cairo+7 orë
Johannesburg+7 orë
Istanbul+8 orë
Moska+8 orë
Dubai+9 orë
Mumbai+10.5 orë
Hong-Kong+13 orë
Shanghai+13 orë
Singapor+13 orë
Tokyo+14 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Guayaquil në hartë

23 qytetet më të mëdha në
Ekuador

Ambato Babahoyo Chone Cuenca Durán Esmeraldas Guayaquil Ibarra Kuito Latacunga Loja Machala Manta Pasaje Portoviejo Puerto Francisco de Orellana Quevedo Riobamba Salinas Santo Domingo de los Colorados Tulcán Velasco Ibarra Ventanas