×

Koha në Porto, Portugali është

 
 
E premte, Mars 24, 2023, java 12
Porto ndërrohet në koha verore në 01:00 me E diel, Mars 26. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 06:30 ↓ 18:49 (12h 19m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Porto është Europe/Lisbon.
Lexo për Porto në Wikipedia
Përcakto Porto si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Porto

Diferenca në kohë
from Porto

Los Angeles
7 orë
7 orë
Chicago
5 orë
5 orë
New York City
4 orë
4 orë
Toronto
4 orë
4 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Porto në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Portugali

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia