×

Koha në Pokhara, Nepal është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 06:58 ↓ 17:46 (10h 48m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Pokhara është Asia/Kathmandu.
Lexo për Pokhara në Wikipedia
Përcakto Pokhara si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Pokhara

Diferenca në kohë
from Pokhara

Los Angeles
13.75 orë
13.75 orë
Chicago
11.75 orë
11.75 orë
New York City
10.75 orë
10.75 orë
Toronto
10.75 orë
10.75 orë
São Paulo
8.75 orë
8.75 orë
Londra
5.75 orë
5.75 orë
UTC
5.75 orë
5.75 orë
Canton of Zurich
4.75 orë
4.75 orë
Lagos
4.75 orë
4.75 orë
Paris
4.75 orë
4.75 orë
Cairo
3.75 orë
3.75 orë
Johannesburg
3.75 orë
3.75 orë
Istanbul
2.75 orë
2.75 orë
Moska
2.75 orë
2.75 orë
Dubai
1.75 orë
1.75 orë
Mumbai
0.25 orë
0.25 orë
Hong-Kong+2.25 orë
Shanghai+2.25 orë
Singapor+2.25 orë
Tokyo+3.25 orë
Sydney+5.25 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Pokhara në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Nepal

Bharatpur Biratnagur Birendranagar Birgunj Butwāl Dhangadhi Dharān Bāzār Gaur Gulariyā Hitura Ithari Janakpur Kathmandu Kirtipur Lahān Mahendranagar Nepalgunj Panaoti Patan Pokhara Rājbirāj Siddharthanagar Sirāhā Tīkāpur