×

Koha në Gaur, Province 2, Nepal është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:05 ↓ 18:16 (12h 11m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Gaur është Asia/Kathmandu.
Lexo për Gaur në Wikipedia
Përcakto Gaur si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Gaur

Diferenca në kohë
from Gaur

Los Angeles
12.75 orë
12.75 orë
Chicago
10.75 orë
10.75 orë
New York City
9.75 orë
9.75 orë
Toronto
9.75 orë
9.75 orë
São Paulo
8.75 orë
8.75 orë
Londra
5.75 orë
5.75 orë
UTC
5.75 orë
5.75 orë
Canton of Zurich
4.75 orë
4.75 orë
Lagos
4.75 orë
4.75 orë
Paris
4.75 orë
4.75 orë
Cairo
3.75 orë
3.75 orë
Johannesburg
3.75 orë
3.75 orë
Istanbul
2.75 orë
2.75 orë
Moska
2.75 orë
2.75 orë
Dubai
1.75 orë
1.75 orë
Mumbai
0.25 orë
0.25 orë
Hong-Kong+2.25 orë
Shanghai+2.25 orë
Singapor+2.25 orë
Tokyo+3.25 orë
Sydney+5.25 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Gaur në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Nepal

Bharatpur Biratnagur Birendranagar Birgunj Butwāl Dhangadhi Dharān Bāzār Gaur Gulariyā Hitura Ithari Janakpur Kathmandu Kirtipur Lahān Mahendranagar Nepalgunj Panaoti Patan Pokhara Rājbirāj Siddharthanagar Sirāhā Tīkāpur